Lietuvieši vairāk reģistrē gan mūsu .lv domēnus, gan arī .com un .eu domēnus

Arvien turpina pieaugt Latvijas nacionālajā domēnā .lv reģistrēto vārdu skaits, sasniedzot jau vairāk nekā 130 tūkstošus .lv domēna vārdu, informē Latvijas augstākā līmeņa domēna reģistra uzturētājs NIC. Statistika liecina, ka par Latvijas domēniem pieaug ne tikai vietējo, bet arī mūsu kaimiņvalsts uzņēmēju interese. Īpaši rosīgi šajā laikā Latvijas tirgu cenšas iekarot Lietuvas uzņēmēji.

“Lietuva ir kļuvusi par aktīvāko ārvalsti, kura reģistrē mājaslapas nosaukumus .lv domēnā. Ilgus gadus visaktīvākā bija Vācija, taču pandēmija, šķiet, ir mainījusi spēles noteikumus, un šogad mūsu kaimiņvalsts Lietuva pārspēj Vāciju,” norāda NIC vadītāja Katrīna Sataki.

Šogad 3600 .lv domēna vārdu ir reģistrēti Lietuvas iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Latvijas uzņēmēji kaimiņvalstu domēnu tirgu tik sparīgi iekarot nesteidz, reģistrējot tikai 1640 .lt un 1556 .ee domēna vārdus.

Šī gada 1. ceturksnī tika reģistrēti kopā 12600 jauni “.lv” domēna vārdi, kas ir par 12 procentiem vairāk nekā 2020.gadā.

Arvien vairāk lietuviešu uzņēmumu reģistrē mājaslapas ar Latvijas domēnu
Foto: NIC

TOP 5 ĀRVALSTIS, KURAS UZRUNĀ LATVIJAS PATĒRĒTĀJU, REĢISTRĒJOT MĀJASLAPAS NOSAUKUMU .LV DOMĒNĀ IR:

  1. Lietuva
  2. Vācija
  3. ASV
  4. Igaunija
  5. Apvienotā Karaliste

Jāsaka gan, ka Lietuvas uzņēmēji pēc būtības ir aktīvāki domēna vārdu reģistrētāji, savukārt Latvijas – viskūtrākie starp Baltijas valstīm. Eiropas augstākā līmeņa domēna vārdu padomes (CENTR) statistika liecina, ka Lietuvas uzņēmēji un iedzīvotāji kopā ir reģistrējuši vairāk nekā 325 000 domēna vārdu, Igauņu – ap 260 000, savukārt Latvijas – ap 179 000.

Latvijas nacionālais .LV domēns joprojām ir pieprasītākais Latvijā: 58% no Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem izvēlas veidot mājaslapu ar .LV, savukārt:

  • 19% reģistrē .com
  • 8% .eu
  • 2% .org un .ru
  • 1% .uk, .lt, .ee un citos.

Avots: NIC

X6.LV